Válassza a mediációt!



" A válás mindig fájdalmas...

legfőképp a gyereknek!

Ennek nem kell így lennie,

Válassza a mediációt!"


Ne várjon, míg elfajulnak a dolgok! A segítség itt van!

Hívjon bizalommal: 30/970-2157



Válási mediáció

A magánéleti jogviták leggyakoribb ügycsoportja:

- a válás indítása,

- a vagyonmegosztás,

- a gyermekelhelyezés

 

A pároknak a válással kapcsolatos érzelmi terhe megnehezíti a döntéshozást a vagyon megosztásban és a gyermek elhelyezése kérdésben. Ha a felek nem tudnak megegyezni, akkor a végső döntést a bíró hozza meg autoriter módon.

A felek ennek következtében úgy érezhetik, hogy személyes problémáikkal egyáltalán nem foglalkoztak, vagy nem megfelelően döntöttek, mert a nehezen érthető jogi kérdések uralták a tárgyalás témáját.

Ha a pár végleg eldöntötte, hogy nincs tovább közös jövő, akkor is van lehetőség, hogy a költséges és idegörlő válóper helyett, (ami évekig is eltarthat, az egészségi állapotra is kihatással lehet és a vége sem biztos, hogy úgy zárul le, ahogyan azt mi szeretnénk)lehetőség van békés úton néhány nap vagy hét alatt egyezségre jutni mediációval.

Miért jó a válás kimondása előtti megállapodás?

Mert olyan megállapodásra törekszünk, ahol mindkét fél érdekei ugyanolyan erővel bírnak. Csak a közös megegyezés fogadható el a vita lezárásához. Biztos lehet abban, hogy érdekei nem maradnak háttérben. Ha már nem is a közös jövő a cél, de a kultúrált és nyugodt elválás mindenképp szempont kell, hogy legyen. Főleg ha gyermekek is érintettek a válásban. Nem mindegy, hogy a gyerek híd vagy akadály a szülők közt.

A megállapodással pedig már a bíróságra is elmehetünk, ahol csak a válást kell kimondani, a vitás kérdésekkel (vagyonmegosztás, gyerekelhejezés, stb) már nem kell foglalkozni, hiszen azt a mediációs eljárás keretében rögzítettük. Így a peres eljárás akár 1-2 ülés után lezárulhat. Időt, pénzt és energiát spórolva. Szembe azzal az eljárással, ha nincs megállapodás és csak a bírósági peres eljárásra bízzuk sorsunkat. Akár évekig is elhúzódhat válásunk. Nem tudunk addig teljes erővel a jövő felé koncentrálni, kevesebb energiánk marad az új életünk elindításához, nem utolsó sorban egészségügyileg is felemészthet. Gondoljunk bele a hosszan elhúzódó per miatt (bírósági szünetek, nincs megegyezés, mert a bíróságon nincs lehetőségünk személyes problémáinkat kibeszélni), mire megállapodásra jutnánk, már lehet, hogy nem is az érdekeinknek megfelelően fogunk dönteni, hanem a lezárás reményében számunkra kedvezőtlenebb megoldásokra is igent mondunk.

Az 1. tárgyalás előtt vagy követően mediációs megállapodás benyújtása esetén a mediáció díja a per illetékének 50%-ig, max. 50.000.-Ft-ig az eljárási illetékből levonható.

 

 

Enyém-Tiéd!
Nem, a Miénk!